Přehled světových druhů a odrůd rodu Citrus

Ing. Michal Faltýnek et al.

 

Tato kniha navazuje na dnes již historickou publikaci pana Šamly Citrusy od A do Z, po které dle čtenářských ohlasů řada citrusářů touží. Přináší však významné rozšíření uvedených a popsaných počtu druhů a odrůd, kterých zde naleznete více než 3500 včetně synonym. Je zpracována srozumitelnou encyklopedickou formou, doplněnou o přehledné tabulky. Přináší čtenářům v češtině dosud nejpodrobnější seznam druhů a odrůd citrusů z celého světa, svým rozsahem předčí i známou světovou literaturu. Zahrnuje všechny dostupné informace o dosud známých citrusech, včetně jejich popisů (pokud byly k dispozici). Snahou autorů bylo uspořádat co největší množství dostupných informací a nikoli údaje pouze z úzce zaměřených oblastí (okrasné citrusy, komerčně nejrozšířenější citrusy apod.). Autoři vycházeli jak z našich vlastních zkušeností, tak z velkého množství zahraničních zdrojů. Na vzniku publikace spolupracovalo několik našich předních citrusářů.

Vlastní publikace je zamýšlena nejen jako informativní příručka pro amatérské pěstitele citrusů, ale i profesionální zahradníky, kteří mohou čerpat informace o rostlinách, které dováží nebo sami množí a s nimiž obchodují. V popisech rostlin jsou zahrnuty i stručné informace o ekologických požadavcích jednotlivých odrůd a možnostech jejich pěstování u nás. Kniha zahrnuje několik kapitol: Popis druhů, seznam odrůd, přehled synonym, přehled kříženců a srovnání označení druhů. Kniha bude vydána v černobílém provedení s předběžným rozsahem cca 350 stran, cena bude přibližně 350 Kč. Knihu vydává pedagogické nakladatelství Scientia, vyjde v září-říjnu letošního roku.

 

Publikaci si můžete závazně objednat zasláním kupónu otištěném v červnovém čísle časopisu Citrusy a jiné subtropické rostliny. Zasláním tohoto kupónu získáte knihu s výraznou slevou za 300 Kč.

Objednávkový kupón si můžete též stáhnout   zde

(v programu Adobe Acrobat, možno volně stáhnout na http://www.adobe.com)